Genel

Ankara Okey

Merhaba benim adım kiraz  ankarada doğmuş büyümüş genç kızlığımı

  Çoçukluğumu ergenliğimi yetişkin olmamı kadın olmayı seninle tattım  seninle güldüm seninle ağladım   seninle kaybettim sevdiklerimi senin toprağına verdim sen benim için hem mucize hemde bana yoldaş oldun ANKARA   

Eski Ankara sokakları kadar özlem dolu yüreğim   çoçuk kahkahalarına eski hasret kokan sokaklarına hasretim aslında ne eskiye dönebiliyorsun nede gidebiliyorsun

Ankara insanı gerekirse aç kalır ama şık gezmez elinde varsa aç gezene verir gözü toktur      kahvanelerimiz    kırathanelerimiz      kafelerimiz   vardır bizim hoş sohbetler ettiğimiz okey oynayıp birbirimizle tatlı tatlı atıştığımız günlerimiz vardı bizim.

 kırık dökük hayaller arasında hatıralarım saklı sende Ankara  seni sana anlatırken bak yine doldu gözlerim ben bir sana aşık birde eski günlerlerdeki okey oynadığım dostlarıma aşık ne olurdu geriye dönseydim.

 o günlere hasret kaldı yüreğim ne çok oynardık okey gülerdik sohbet ederdik hile yapardık bilirdik kimin ne yaptığını susardık sanki bilmiyomuş gibi yapardık yinemi sen   şansıma tüküreyim der gülerdik kahkahalar atardık . hiç kavga etmezdik ankarayı bilmeyenlere Ankara başta soğuk bir şehir geliyor ama yaşayınca alışıyor.

 bizim caddelerimiz Londra gibi değil güzel koksun bizim caddelerimizde kokan sadece  özgürlüktür.    Bizde kibirlik yoktur .biz alırız sokakta gezen tezgahtarlarda simidimizi koşarız soğmasın diyeee hemen kurarız okey masasını muhabetler edip kahkahalar atarız  bizim fazla büyük hayallerimiz yoktur  .

 mutlu olmak arkadaşlarımızla olmak isterdik sadece  Ankara sen değişmedin ama seni değiştirmek isteyenlere rağmen yılmadın hayla çok güzelsin.

 çok özlüyorum  eski günleri artık pek kalmamış kırathaneler. okey oynamayı bilen insanlar herkez farklı amaçlar peşinde para kölesi olmuş herkez.

 herkez değişti ama bir tek sen değişmedin Ankaram özlemiştim okey oynamayı sohbeti Ankara insanının sıcaklığını

 bir gün tesadüfen karşıma çıkan ANKARA OKEY SAYESİNDE tamamen değişti hayatım eski günlere döndüm  bir anda.

 ben okey oynayan kimseler yok sanarken realokey ANKARA OKEY BU fikrimi tamamen değiştirdi . şimdi o özlediğim günlere geri döndüm hem sınırsız online okey oynuyorum hem de Ankaralı kardeşlerimle beraberim her şey bir anda sanki eskiye döndü  sen benim hep mucizem oldun Ankaram en büyük mucizeyide bana Ankara okeyi karşıma çıkararak verdin beni özlediğim günlere tekrar  getirdiğin için teşekkürler ANKARA OKEY

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu